Tříkolka Pavla Hřebíka25.4.2006
Dnes se na internetu objevil nový přírůstek do rozšiřující se obce lehocipedistů. Pavel Hřebík si postavil na zimu tříkolku ze dvou starých kol.
Tento text vyvěsil na www.nakole.cz v diskuzi o tříkolkách:
Ahoj všichni!
Postavil jsem si tříkolku ze dvou "čtařiadvacetipalcových Libert" a protože byla dlouhá zima, užil na ní spoustu srandy. Průjezd ostrou zatáčkou na zledovatělé cestě plochodrážním stylem, je fakt zážitek. Dá se dostat na dvě kola (na silnici obtížně), v terénu jsem se i převrhnul, ale je to paráda. Hmotnost 25kg je do kopců dost, ale kdo nespěchá, měl by si ji pořídit. Najezdil jsem na \"klasickém\" kole dost, ale co sedlám trojkolku, nevím co je to bolavej zadek. Problém horší viditelnosti řeším dvojicí praporků s trochu větším \"rozchodem\", než je šířka předních kol.

Nabídl jsem vystavení fotek tříkolky na tomhle webu. Prozatím jsou tu jen dvě z doby před dokončením a úryvek z mailu, v němž přišly:
Považuji použité řešení za téměř ideální z hlediska jednoduchosti stavby. Dva stejné rámy rozříznuté každý jediným řezem a jen tři svary. Jedno kolo vzadu je podle mého lepší, než opačně - odpadají problémy s prokluzováním jednoho hnaného kola, pokud se chceš vyhnout u "autové" zadní nápravy starostem s diferákem, nebo volnoběžkami. Svezení je opravdu požitek.Časem snad bude fotek víc, tak je případně přidám.