Stavba a testování9.2.2005
Dnes odpoledne konečně došlo na první jízdní testy tříkolky, kterou jsme začali stavět před rokem. Cílem bylo zjištění jízdních vlastností a případný test základní odolnosti některých součástí.
Při výrobě závěsů předních kol došlo u výrobce k chybě, která má za následek zvětšení rozvoru o 2cm a smenšení trailu o 2cm. Potřebovali jsme zjistit, zda je nutné závěsy předělat nebo zda jízdní vlastnosti vyhoví i tak. Mě příliš nenadchly, Otec tolik skeptický nebyl.
Každopádně jsme při testování ohnuli závěs pravého kola - brzdový kotouč začal dost dřít a kolo má viditelný odklon. To se bude muset opravit a přidat nějaké výztuhy, aby se to nemohlo opakovat. Tím pádem rovnou necháme předělat i tu geometrii do původně zamýšlené specifikace.
Pak půjdou kovové součástky na povrchovou úpravu a rám přebrousíme a natřeme. Tím bude tříkolka provozuschopná a budou postupně přidávány doplňky - blatníky (laminát), tailbox (dřevo a laminát), osvětlení (led a luxeony) atd.
Kola byla prozatím připevněna provizorně, takž na testplac jsme to vezli autem - zatím se to do Oktáfky vejde:


Dlouho jsme tam nevydrželi, sice krásně slunilo svítíčko, ale teploty nic moc. I Svratka to vzdala a zamrzla.

Takže jsme jen trochu kroužili po parkovišti - různé poloměry a rychlosti s oběma jezdci. Při zkoušce brzd jsme oba dostali zadní kolo vysoko do vzduchu, takže i nejlevnější mechanické kotoučovky jsou evidentně dostačující.

Na konci ještě jeden "vysokorychlostní" test na stezce a po objevení ohlého závěsu domů do tepla.


21.6.2005 (1)
Dnes jsem úspěšně složil Státní závěrečné zkoušky, takže už se nemám na co vymlouvat a musím updatovat svoje stránky.
Sliboval jsem fotky dokončené tříkolky, takže ty co zatím mám sem dávám.

Nejdřív před složením:
Pár detailů některých dílů:

Závěs předního kola, rozložený a složený:


Středové složení:


Spojovačka řízení a hlavní kladka (tahová strana řetězu):


Uhlíkové patky zadní vidlice:


Osy předních kol - 18mm v nejsilnějším místě, ocel 14220, tepelně zušlechtěná:


Složená tříkolka:V brzké době zkusím dodat více fotografií novějších a fotografií tříkolky "v akci".


21.6.2005 (2)
Tady jsou slíbené další fotky. Jsou z akce Víkend s lehokoly z dvaadvacátého května. Fotoaparát zlobil, takže jich je málo. Lukáš se chystal na funkci předváděcího jezdce tříkolky na K24 a tady si poprvé mohl zajezdit. Zkusil i jak se vejde pod předek kamionového návěsu:


Pak se na nás fotoaparát vybodnul a další fotky už jsou jen náklad na střeše Octavie. Vejde se tam naše monstrózní tříkolka i s mým a otcovým lehokolem, přestože jsme tomu sami nevěřili: