Konverze rotopedu na ležatý7.1.2006
Kdysi dávno před mnoha lety nám tatínek koupil pod stromeček rotoped. Nikdy nebyl moc často v provozu, ale od té doby, co jezdíme s tatíkem vleže, se používal minimálně. Rozhodli jsme se ho malinko upravit, aby nám vyhovoval. Já ho nikdy moc nevyužiju, ale otec v zimě skoro nejezdí a nějak mu to chybí.
Nakoupili jsme v Hornbachu dvě borovicové desky 30x125x2000mm, spoustu vrutů a pár želez. Přidali jsme k tomu trámek co zbyl po výrobě tříkolky (jsou z něj vyboušené boky spodku sedla). Z toho jsme včera nařezali a dnes sešroubovali jednoduchý rám. Z rotopedu se sundá sedlo i se sedlovkou, postaví se na rám a převrátí dozadu. Na opačný konec se přidělá sedlo z kola (každý svoje) a je to. Rotoped tak zůstane provozuschopný v obou modech, svisle i vodorovně.

Tatíkovo sedlo je nastavené do polohy, která přibližně odpovídá jeho kolu (Azub Max prototyp). Moje sedlo je v takové poloze, že šlapací úhel je shodný s mým kolem (Azub 4), ale celé je to mnohem víc naležato.
Tady je ještě pár detailů:

Už to je vyzkoušené a docela to funguje. Na naší křivé parketové podlaze se to mírně kýve do stran v rytmu šlapání (ten setrvačník je vysoko), a jde udělat ještě pár vylepšní, především kolem uchycení rotopedu k rámu.

17.1.2006
Tak konečně jsou tu i fotky jak to vypadá v provozu, s oběma "jezdci":